Strefa relaksu

STREFA RELAKSU

Czy wyobrażasz sobie miejsce, w którym możesz zapomnieć o wszystkich problemach dnia codziennego? Miejsce, w którym świat nagle zwalnia a Ty masz czas wyłącznie dla siebie? Miejsce, w którym nikt Cię nie pogania i nie masz żadnych obowiązków? Takim właśnie miejscem jest specjalna strefa relaksu!

Najstarsze użycie słowa „relaks” odnotowano na początku XX w. w apelu kaznodziejki o konieczności skierowania ku sobie dyscypliny mającej powstrzymać tzw. rozpraszanie się w codziennej aktywności, które prowadzi do tzw. zagubienia się.

Relaks to stan fizycznego i psychicznego odprężenia, który może być osiągany w procesie relaksacji. Stan ten cechuj się zmniejszeniem napięcia mięśniowego (tonusu), tempa pracy serca i ciśnienia krwi oraz spowolnieniem oddechu. W stanie relaksu zmienia się aktywność elektryczna mózgu – pojawia się rytm fal alfa.

Każdego dnia mamy do czynienia z wieloma sytuacjami stresowymi. Pogoń za marzeniami sprawia, że napotykamy na naszej drodze przeszkody. To prowadzi do uczucia frustracji i wycieńczenia. W efekcie zapadamy na tak zwane choroby cywilizacyjne, mamy problemy z sercem, dokucza nam nerwica oraz depresja. Jak się temu przeciwstawić? Lekarstwem jest relaks!

Korzystając ze SPA mamy szansę na chwilę wyciszenia i wsłuchania się w głąb siebie. Dzięki temu pomiędzy naszym umysłem i ciałem znów panuje harmonia a my czujemy się lepiej.

Proponujemy Państwu zaprojektowanie w waszym SPA niezależnego pomieszczenia do relaksacji. Uspokajająca muzyka zwiększa poczucie bezpieczeństwa i wytwarza sprzyjające środowisko do osiągnięcia stanu relaksu. Pozwala oddać się w pełni błogiemu wypoczynkowi.