Technika & Serwis

POMOC TECHNICZNA I SERWIS

DORADZTWO

Wolna przestrzeń? Zastanawiasz się co z nią zrobić, jak najlepiej usytuować swoją prywatną saunę? Nie czekaj zadzwoń i porozmawiaj z naszym doradcą technicznym.Umów się u siebie w domu, a nasz doradca wskaże Ci gdzie najlepiej ustawić saunę, który model wybrać i jaki dobrać piec i akcesoria.Na wybrany model sauny i piec otrzymujesz 2 letnią gwarancję.

KONSERWACJA

Prosimy o regularne przeglądanie sauny pod kątem ewentualnych usterek i bezzwłoczne ich usuwanie. Na przykład w przypadku poluzowania się śrub w klamce należy je dokręcić. Wszelakie plamy powstałe od wody na ławkach czy na piecu usuwać za pomocą szczotki lub gąbki. Po oczyszczeniu, saunę najlepiej przewietrzyć.

Ściany sauny: ściany zewnętrzne kabiny sauny można impregnować lub lakierować wodnymi lakierami przeciwko wilgoci. Paneli ścienne wewnątrz sauny nie należy impregnować pozostawiamy je naturalne. W przypadku czyszczenia przecieramy je wilgotną szmatką raz na kwartał lub częściej w saunach publicznych.

Ławki, siedziska i leżanki w saunie: należy przecierać wilgotną gąbką. W przypadku silnych zabrudzeń można je czyścić drobnoziarnistym papierem ściernym. Przy intensywnym użytkowaniu saun publicznych powinno się wygładzić powierzchnie ławek papierem ściernym przynajmniej raz w roku.
Podłoga: podłogę w saunie należy regularnie wycierać na mokro , natomiast drewniane ruszty wycierać wilgotną szmatką.Klamki: należy regularnie dokręcać złącza śrubowe.
Zawiasy drzwiowe: zawiasy drzwiowe należy regularnie smarować.
Zatrzask drzwiowy: regularnie sprawdzać i oliwić, w razie potrzeby wyregulować.

WAŻNE!

Podczas używania sauny, drewno wewnątrz jest bardzo suche, przez to bardzo podatne na wilgoć, dlatego też paneli ściennych jak i ławkowych nie wolno przemywać „żywą” wodą korzystając z węża czy też innych spryskiwaczy. Dotyczy to również czyszczenia zewnętrznej wykładziny jak i kratki podłogowej.

Życzymy Państwu wielu wspaniałych chwil korzystając z naszych saun.