Drewno

SAUNA

DREWNO

Wszyscy wiemy, że drewno jest ważnym elementem decydującym o jakości i wyglądzie sauny. Aby wybrać najlepsze drewno do każdego rodzaju wymagań, trzeba doświadczenia. Oferujemy Tobie szeroki wybór drewna i boazerii do sauny.

Do budowy sauny stosuje się tylko drewno najwyższej jakości. Deski muszą mieć właściwą wilgotność, być wolne od wad obróbki. Typowe dla drewna wady naturalne (jak np. sęki) mogą występować w niewielkim zakresie – skala zależy od gatunku drewna.

Tradycyjna sauna wykonywana jest z świerku skandynawskiego. W wersji ekskluzywnej do wykończenia ścian w saunie można używać jodły kanadyjskiej (hemlock) lub cedru kanadyjskiego . W tradycyjnej saunie ławki do siedzenia i leżenia, a także oparcia i zagłówki wykonane są z drewna ayous. Drzewo z osiki nadaje się do kabin infrared.

W zależności od Twoich indywidualnych potrzeb możemy zaproponować Ci rodzaj drewna THERMO DREWNO, który przyniesie Ci pełną satysfakcję i zadowolenie.

THERMO DREWNO powstaje w wyniku modyfikacji, w której używana jest wysoka temperatura i para wodna. Taka modyfikacja wpływa na różnorodne własności drewna, m.in. na zwiększenie odporności na działanie wody i czynników biologicznych. Dzięki tym właściwościom thermo drewno doskonale sprawdza się w pomieszczeniach o zmiennej i wysokiej wilgotności między innymi w saunach.

Najbardziej widocznym efektem zastosowania tej technologii jest zmiana koloru drewna. W wyniku modyfikacji termicznej dochodzi do przyciemnienia koloru i często uzyskania barwy jaką dotychczas oferowały tylko gatunki egzotyczne. Procesem tym można sterować, aby uzyskać pożądany odcień.

d1

Drewno ayous wewnątrz i na zewnątrz.

d1

Świerk skandynawski wewnątrz i na zewnątrz.

d1

Cedr kanadyjski wewnątrz i na zewnątrz.

d1

Jodła kanadyjska (hemlock) wewnątrz i na zewnątrz.

d1

Osika wewnątrz i na zewnątrz.

d1

Postarzany świerk skandynawski wewnątrz i na zewnątrz.

d1

Na zewnątrz świerk skandynawski lazurowany na biało.

d1

Biała płyta z wysokim połyskiem na zewnątrz.

d1

Brzoza oflisowa wewnątrz i na zewnątrz.

d1

Olcha oflisowa wewnątrz i na zewnątrz.

d1

Okleina dąb europejski wewnątrz i na zewnątrz.

d1

Okleina orzech na zewnątrz.