Sauna IR

SAUNA INFRARED (IR)

Sauny Infrared (ir) stanowią doskonałe połączenie nowoczesnego wzornictwa oraz sprawdzonych rozwiązań technologicznych zapewniających całkowitą niezawodność.

Do ogrzewania ciała wykorzystywane są promienie podczerwieni, które przejmowane są bezpośrednio przez ciało. To dość nietypowa forma sauny – bez pary i z niską temperaturą powietrza, gdzie zamiast tradycyjnych pieców nagrzewających powietrze wykorzystywane są ceramiczne promienniki podczerwieni.

Przeprowadzone badania medyczne wykazały, iż tego typu promieniowanie cieplne ma niezwykle korzystny wpływ na nasz organizm. W przeciwieństwie do saun klasycznych, w których nośnikiem ciepła jest powietrze, w systemach IR źródłem ciepła są promienie, emitowane przez promienniki podczerwieni. Oznacza to, że temperatura wewnątrz kabiny jest przyjemna dla ciała i utrzymana na poziomie 40-60*C. Dzięki temu nie stanowi ona dużego obciążenia dla naszego układu krążenia.

W kabinie zapewniona jest również właściwa cyrkulacja świeżego powietrza, bez strat energii cieplnej. Podczas pracy kabiny nie dochodzi do powstania wilgoci (jak w przypadku saun klasycznych), nie ma zatem potrzeby stosowania dodatkowych kosztowych systemów wentylacyjnych.

WARUNKI INSTALACJI SAUNY INFRARED

Sauna INFRARED (IR) nie posiada żadnych specjalnych wymagań jeśli chodzi o jej instalację. Kabinę można podłączyć do zwykłego gniazda sieciowego o napięciu 230V. Po włączeniu kabina nagrzewa się w ciągu 5 min. przy minimalnym zużyciu energii. Dzięki tym zaletom kabiny IR cieszą się szczególnym zainteresowaniem wśród: właścicieli hoteli, basenów, fitness-klubów, ośrodków agroturystycznych, nowoczesnych solariów, gabinetów odnowy biologicznej, gabinetów kosmetycznych jak również mieszkańców bloków i domków jednorodzinnych.

Zajmujemy się montażem saun infrared (IR) na terenie miast: Warszawa (Mazowieckie) oraz Białystok (Podlaskie) – dojeżdżamy również do innych miejscowości – zapraszamy do kontaktu.

schemat